Muzeum emigracji – Gdynia

Cześć!

Na początku muszę przyznać, że wybierając się do Muzeum Emigracji w Gdyni nie spodziewałam się zbyt wiele. Nie często odwiedzam muzea, a te które zwiedziłam były po prostu…bardzo typowe. Gdyńskie Muzeum Emigracji jest miejscem nieprzeciętnym…

Podróż rozpoczynamy od przypomnienia początków państwa Polskiego oraz jego dalszych losów. Następnie obserwujemy jak rozwój nauki i techniki wpływał na możliwości podróżowania i osiedlania się w różnych miejscach globu. Przede wszystkim jednak śledzimy tutaj historię ludzi takich my – przeciętnych obywateli RP, których pragnienie o lepszej przyszłości skierowało w daleką podróż.

Wystawy są przygotowane w bardzooo różnorodny sposób, więc z pewnością nie będziecie się nudzić. Oprócz mnogości fotografii (które uwielbiam!) znajdziecie również pamiątki, rekonstrukcje, a także multimedia, które pozwalają na branie udziału w tym fascynującym (jak dla mnie) „widowisku”. Układ sal jest tak zaprojektowany, że nie sposób się zgubić czy coś przegapić. Jedyne co musicie wziąć ze sobą to…dużo wolnego czasu 😀 Miałam tylko 2h, więc lotem błyskawicy przemknęłam przez wystawy. By na luzie i bez stresu wszystko obejrzeć musicie mieć ok 4-5h! Podsumowując… Muzeum Emigracji zrobiło na mnie ogromne wrażenie i na pewno powrócę, aby dokładniej przyjrzeć się niektórym ekspozycjom.

P.S. Jest też możliwość zwiedzania z przewodnikiem – wolontariuszem 🙂

Polecam i Wam! Szerokiej drogi!

Początek zwiedzania i... tajemnicza rzeźba
Początek zwiedzania i… tajemnicza rzeźba

 

Maszyna ilustrująca rozwój przemysłu
Maszyna ilustrująca rozwój przemysłu

 

Historia Gdyni na fotografiach
Historia Gdyni na fotografiach

 

Ściana z ziemniaków
Ściana z ziemniaków

 

Polacy na innych kontynentach
Polacy na innych kontynentach

 

Wejście na pokład statku pasażerskiego
Wejście na pokład statku pasażerskiego

 

Wspomnienie PRL - Fiat 126p
Wspomnienie PRL – Fiat 126p

Gdzie: Gdynia, ul. Polska 1

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *