Muzeum Emigracji – Gdynia

Cześć!

Na początku muszę przyznać, że wybierając się do Muzeum Emigracji w Gdyni nie spodziewałam się zbyt wiele. Nie często odwiedzam muzea, a te które zwiedziłam były po prostu…bardzo typowe. Gdyńskie Muzeum Emigracji jest miejscem nieprzeciętnym…

Podróż rozpoczynamy od przypomnienia początków państwa Polskiego oraz jego dalszych losów. Następnie obserwujemy jak rozwój nauki i techniki wpływał na możliwości podróżowania i osiedlania się w różnych miejscach globu. Przede wszystkim jednak śledzimy tutaj historię ludzi takich my – przeciętnych obywateli RP, których pragnienie o lepszej przyszłości skierowało w daleką podróż.

Wystawy są przygotowane w bardzooo różnorodny sposób, więc z pewnością nie będziecie się nudzić. Oprócz mnogości fotografii (które uwielbiam!) znajdziecie również pamiątki, rekonstrukcje, a także multimedia, które pozwalają na branie udziału w tym fascynującym (jak dla mnie) „widowisku”. Układ sal jest tak zaprojektowany, że nie sposób się zgubić czy coś przegapić. Jedyne co musicie wziąć ze sobą to…dużo wolnego czasu 😀 Miałam tylko 2h, więc lotem błyskawicy przemknęłam przez wystawy. By na luzie i bez stresu wszystko obejrzeć musicie mieć ok 4-5h! Podsumowując… Muzeum Emigracji zrobiło na mnie ogromne wrażenie i na pewno powrócę, aby dokładniej przyjrzeć się niektórym ekspozycjom.

P.S. Jest też możliwość zwiedzania z przewodnikiem – wolontariuszem 🙂

Polecam i Wam! Szerokiej drogi!

p1100550
Początek zwiedzania i… tajemnicza rzeźba

 

p1100562
Maszyna ilustrująca rozwój przemysłu

 

p1100583qq
Historia Gdyni

 

p1100566
Ziemniaczana ściana

 

p1100592
Polacy na innych kontynentach

 

p1100570
Wejście na pokład statku pasażerskiego

 

p1100598
Wspomnienie PRL

Gdzie: Gdynia, ul. Polska 1

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *