Zgrana Reda – Planszówkowo

Cześć!

Zgrana Reda – uwielbiam to wydarzenie i biorę w nim udział jeśli tylko mogę 🙂 Kolejna edycja spotkania dla planszówko – maniaków odbyła się jak zawsze w Fabryce Kultury w Redzie. Frekwencja była zacna, tak samo jak i wybór gier przywieziony przez Macieja Jesionowskiego z Ja Ty Gry . Fantastyczne jest to, że przychodzą tu pograć osoby w każdym wieku czy od dzieciaków z podstawówki do seniorów plus 70 😀 Jako że nasz skład był tym razem malutki (2 osobowy) wybraliśmy prostsze gry, ale bawiliśmy świetnie. Przez nasz stolik przewinęły się:

 • Mega Wojownicy
 • Mały Książę. Droga do gwiazd
 • Kiwi. Leć nielocie, leć!
 • Kotobirynt
 • Tokaido
 • Duuuszki
 • Miau!

Grało się nam lekko i przyjemnie i na pewno wrócimy, żeby wypróbować inne gry. Ostatnio zakochaliśmy się w Takenoko i żarłocznej Pandzie, więc gra zastała niezwłocznie zakupiona 😉 Kolekcja choć na razie skromna, to powoli się powiększa.

Wstęp na imprezę jest wolny! Dobrze więc zebrać ekipę, jakieś przekąski i coś do picia (choć na miejscu kupicie w barze napoje i drobne słodycze) i przez 6 godzin pograć za darmo w zarówno nowe jak i starsze pozycje planszówkowe.

Kilka zdjęć z wydarzenia
Tokaido - gra w klimatach Japonii
Tokaido – gra w klimatach Japonii

 

Mały Książę. Droga do gwiazd
Mały Książę. Droga do gwiazd

 

Miau!
Miau!

 

Kotobirynt
Kotobirynt

Gdzie: Reda, ul. Łąkowa 59A (Fabryka Kultury – Miejski Dom Kultury)

3 komentarze

 1. Judi Brown
  1 grudnia 2016
  Reply

  Mnie zabrakło 😉

 2. 4 września 2017
  Reply

  My zakochaliśmy się ostatnio w „Wsiąść do pociągu”. Z mężem regularnie odbywamy partyjki Rummikuba. To już taka tradycja. Świetnie nam się gra w Labyrinth, ale do tego potrzeba min. 3 osób, aby gra była ciekawa. Takenoko i Żarłoczna Panda to najlepsze gry, czy zostały już wyparte przez coś innego?

  • Szarak
   13 września 2017
   Reply

   Takenoko to była miłość od pierwszego wejrzenia, więc na zawsze pozostanie w moim serduchu 😀 Poza Pandą gramy też w Osadników – Narodziny Imperium, Wsiąść do pociągu – Europa, Splendor, Tikal, Zakazana wyspa, Boss Monster, Jaipur, Carcassonne (z dodatkami), Drachen und Schafen i kilka innych. Regularnie bywamy też na wydarzeniu „Zgrana Reda”, gdzie prowadzący bloga Ja, Ty, Gry przyjeżdżają do Fabryki Kultury w Redzie i rozkładają się ze swoimi grami (jest ich na bank ponad setka!). Pograć można za free, dodatkowo jest tam mały bufet, gdzie można kupić kawę, herbatę czy batona. Lubimy różne gry i staramy się zarazić swoim hobby innych 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *