Murale – Gdańsk Zaspa

Senny listopad…

Listopad słynie niestety z wyjątkowo depresyjnego klimatu, więc by nie dać się złapać chandrze postanowiłam odwiedzić trójmiejską stolicę murali czyli Gdańsk Zaspę. Ostatnio byłam tutaj w okolicach września, więc zdziwiłam się dziś mocno, gdy zobaczyłam nowe realizacje. Ostatni wypad był naprawdę udany, ale… jakaś ciemna materia wciągnęła w swe czeluści zdjęcia (albo zwyczajnie usunęłam je przez nieuwagę…). Dlatego po raz drugi wybrałam się na spacer po muralach na Zaspie, a przy okazji zrobiłam też kilka zdjęć.

Gdańskie Murale

Ale do rzeczy… Murali jest tu mnóstwo! By zobaczyć je wszystkie trzeba by spakować termos, kanapki i nastawić się na pół dnia maszerowania. Miałam dzisiaj tylko gorącą kawę w próżniowym kubku, wiec mój spacer trwał tylko ok 2h, a efekty (bez zdzierania podeszew Waszych butów) możecie obejrzeć poniżej. Znajdziecie tu grafiki abstrakcyjne i metaforyczne, ale też i malunki nawiązujące do historii Gdańska i Polski. Te kilka fotografii to tylko mały wycinek wielkiej – blokowej galerii. Bo właśnie na ścianach bloków znajdziecie murale. Jeśli zainteresował Was temat, to odsyłam do źródła czyli na: http://muralegdanskzaspa.pl/ W imieniu Zaspy zapraszam do oglądania!

Mural
Michał Węgrzyn
p1100499
Jacek Wielebski
p1100502
Lucas Lasnier aka Parbo
p1100501
Opiemme, Monumental 2014
p1100497
Justyna Posiecz – Polkowska
p1100491
Wallride
p1100487

Murale Gdynia

A znacie murale w Gdyni? Jeśli nie, to zapraszam 🙂 https://kolorowyszarak.pl/murale-gdynia/

GDZIE: Gdańsk, dzielnica Zaspa (województwo Pomorskie)

2 komentarze

 1. 4 września 2017

  Przepiękne! Jestem pod wrażeniem ilości i jakości gdańskich murali! Miałam w planach obejrzeć najpierw łódzkie, ale do Gdańska mam znaczni bliżej, więc może jednak zacznę od Twoich rejonów 😉 W podanym przez Ciebie linku rzuciła mi się w oczy mapka. Właśnie coś takiego chciałam zrobić, pisząc o muralach bydgoskich (o ile ten wpis powstanie, bo ciężko teraz znaleźć wolną chwilę, aby błąkać się po Bydzi w poszukiwaniu murali…). A Tobie udało się jakieś znaleźć podczas podróży do Exploseum?

  • Szarak
   13 września 2017

   Jeśli chodzi o murale, to oczywiście zapraszam do Gdańska Zaspy, a także Gdańska Wrzeszcza, bo tu jest ich najwięcej 😀 Mnóstwo murali znajdziesz też w Gdyni (niebawem będzie o tym wpis na blogu), gdyż z okazji Festiwalu Traffic Design przyjeżdżało wielu międzynarodowych Artystów. Sama ocenisz, czy warto odwiedzić te miejsca 😀 Jeżeli chodzi o Bydgoszcz, to w oczy rzucił mi się tylko jeden – ten najbliżej dworca PKP. Mural stylizowany na oldschool`ową stronę w gazecie. Piękna robota, żałuję, że nie miałam czasu, aby zwiedzić miasto, ale na pewno to nadrobię 😀

Brak możliwości komentowania.