Muzeum emigracji

Na początku muszę przyznać, że wybierając się do Muzeum Emigracji w Gdyni nie spodziewałam się zbyt wiele. Nie często odwiedzam muzea, a te które zwiedziłam były po prostu… bardzo typowe. Gdyńskie Muzeum Emigracji okazało się miejscem nieprzeciętnym.

Szlak historii

Podróż rozpoczynamy od przypomnienia początków państwa Polskiego oraz jego dalszych losów. Następnie obserwujemy jak rozwój nauki i techniki wpływał na możliwości podróżowania i osiedlania się w różnych miejscach globu. Przede wszystkim jednak śledzimy tutaj historię ludzi takich my – przeciętnych obywateli RP, których pragnienie o lepszej przyszłości skierowało w daleką podróż.

Wystawy interaktywne

Wystawy są przygotowane w bardzooo różnorodny sposób, więc z pewnością nie będziecie się nudzić. Oprócz mnogości fotografii (które uwielbiam!) znajdziecie również pamiątki, rekonstrukcje, a także multimedia, które pozwalają na branie udziału w tym fascynującym (jak dla mnie) „widowisku”. Układ sal jest tak zaprojektowany, że nie sposób się zgubić czy coś przegapić. Jedyne co musicie wziąć ze sobą to…dużo wolnego czasu 😀 Miałam tylko 2h, więc lotem błyskawicy przemknęłam przez wystawy. By na luzie i bez stresu wszystko obejrzeć musicie mieć ok 4-5h! Podsumowując… Muzeum Emigracji zrobiło na mnie ogromne wrażenie i na pewno powrócę, aby dokładniej przyjrzeć się niektórym ekspozycjom.

P.S. Jest też możliwość zwiedzania z przewodnikiem – wolontariuszem 🙂

Polecam i Wam! Szerokiej drogi!

Początek zwiedzania i... tajemnicza rzeźba
Początek zwiedzania i… tajemnicza rzeźba
Maszyna ilustrująca rozwój przemysłu
Maszyna ilustrująca rozwój przemysłu
Historia Gdyni na fotografiach
Historia Gdyni na fotografiach
Ściana z ziemniaków
Ściana z ziemniaków
Polacy na innych kontynentach
Polacy na innych kontynentach
Wejście na pokład statku pasażerskiego
Wejście na pokład statku pasażerskiego
Wspomnienie PRL - Fiat 126p
Wspomnienie PRL – Fiat 126p

GDZIE: Gdynia, ul. Polska 1 (województwo Pomorskie)